en en | ro ro

Expozitia agro-industriala s-a inchis duminica la RomExpo.
M-a dus sotia cu fortza, sa ma culturalizeze.
Am vazut utilaje pentru industria alimentara, diferite atractii, pavilionul cu flori. Sotia a fost topita de animale mici : iepurashi, miei, purcei, vitzelushi, pe langa iepuri, berbeci, vieri, vaci.

1 berbec-in-farmacie.jpg

2 vitzel.jpg

Dar adevarata atractzie era alta.
Multe standuri ofereau tratatzii. Masline, pateuri, branza, sandwisuri, inghetzata si vinuri.
Fiind cu masina, doar am gustat un Bordeaux.
Cei care se imbulzeau, doar ca nu se luau la bataie.
Cativa de-abia se mai tineau pe picioare.
Si, peste tot, hotese in tinute cat de Demonstrative, pe post de brand de tzara.

3 vitele in lumini.jpg

4 uniforme.jpg

Si in final, un citat din John Wayne :
"Baieti, viata /si fotografia/ este grea. Dar daca esti prost este mult mai grea !"

Publicat în 10 noiembrie 2005. 9031 vizualizari. 0 comentarii
 
Pagini
   » Biografie
   » Contact

Categorii
   » Lumea
   » Actualitate Ro
   » Personal
   » Noi
   » Fotografie
   » Blog vechi
   » Performanta

Arhiva
   » iunie 2026  (0)
   » mai 2026  (0)
   » aprilie 2026  (0)
   » martie 2026  (0)
   » februarie 2026  (0)
   » ianuarie 2026  (0)
   » toata arhiva

rss