en en | ro ro

O cunostiinta comuna sustine ca Raiul fotografiei incepe si se termina cu captorul digital. Si numai pe DSLR Canon, evident.

Crede si te vei mantui, scrie si in Biblie.
Noile credintze par mai atragatoare pentru incepatori, care ii asculta vrajitzi sfaturile.
Se intalneste cu un prieten comun, mandru de aparatul cel nou, un Contax G, pe film.
Aparatul acesta este mort, i-a spus Maistrul, cu profund dispret.
Mai degraba moarte pot fi entuziasmul si creativitatea fotografului.
Nu prea cunosc fotografi peste un anumit nivel, sa nu lucreze si pe film, ca o matrita sigura, palpabila, in paralel cu digitalul.
Macar pentru back-up de asigurare.

Oricum, mai bine sa faci poze vii cu aparate Moarte, decat poze moarte cu aparatele Vii.

Publicat în 01 iulie 2005. 6258 vizualizari. 0 comentarii
 
Pagini
   » Biografie
   » Contact

Categorii
   » Lumea
   » Actualitate Ro
   » Personal
   » Noi
   » Fotografie
   » Blog vechi
   » Performanta

Arhiva
   » iunie 2026  (0)
   » mai 2026  (0)
   » aprilie 2026  (0)
   » martie 2026  (0)
   » februarie 2026  (0)
   » ianuarie 2026  (0)
   » toata arhiva

rss